آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
مودي مداري يک اصل کليدي در نظام مالياتي است - مرجع مشاوران مالیاتی ایران -آموزش و مشاوره مالیاتی در ایران
معافیت ۲۵ درصدی مؤسسات فرهنگی از مالیات
۱۷ مهر ۱۳۹۶
این بار نوبت مالیات گیری از صرافان
۱۸ مهر ۱۳۹۶

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور در اجلاس هم انديشي مديران متولي اجراي تصويب نامه «حقوق شهروندي در نظام اداري» تاکيد کرد: اعتماد آفريني، مودي مداري و عدالت در اولويت برنامه هاي سازمان امور مالياتي است.
به گزارش خبرگزاري آريا، سيدکامل تقوي نژاد، روز دوشنبه ۱۷ مهرماه در دومين اجلاس هم‏انديشي تصويب‏نامه «حقوق شهروندي در نظام اداري» در دستگاه هاي اجرايي کشور که با حضور رئيس امور سلامت اداري و صيانت از حقوق مردم سازمان اداري و استخدامي کشور، اعضاي دبيرخانه حقوق شهروندي سازمان مالياتي و مديران متولي اجرايي تصويب نامه مذکور در دستگاه هاي اجرايي به ميزباني سازمان امور مالياتي کشور برگزار شد، اظهار داشت: حقوق شهروندي از بدو پيدايش بشر، در کانون توجه بوده و انسان همواره در صددتحقق اين حقوق است و البته اين، وظيفه حکومت است که حقوق شهروندي را در جامعه به نحو مطلوبي برقرار سازد.
وي با اشاره به اينکه سازمان امور مالياتي کشور نيز در طي چند سال اخير همواره به حقوق مردم توجه داشته، افزود: اعتمادآفريني، مودي مداري و عدالت در وصول ماليات، به عنوان شاخصه هاي اصلي حقوق شهروندان همواره از سياست‏هاي اصلي اين سازمان محسوب مي‏شود.
رئيس‌کل سازمان امور مالياتي کشور در ادامه به ارتباط تنگاتنگ نظام مالياتي با مردم اشاره کرد و گفت: ماليات هم حق بيت‌المال و هم حق مردم است و ما حق نداريم در امر وصول ماليات مرتکب بي عدالتي و قصور و کم کاري شويم.
تقوي نژاد بابيان اينکه ماليات هم يک مقوله اقتصادي و هم يک مقوله اجتماعي است، تصريح کرد: ماليات با زندگي و معاش مردم در ارتباط است و هنر ما اين است که بتوانيم اعتماد مردم را به نظام مالياتي جلب کنيم و در قبال مالياتي که اخذ مي‌کنيم، همه مسئولان بايد به مردم پاسخگو باشند.
وي با تأکيد بر اينکه جديت ما در کار بر اعتماد مردم به نظام مالياتي موثر است، عنوان داشت: مودي مداري، يک اصل کليدي در نظام مالياتي است و کارکنان سازمان هموراه تلاش مي کنند در کمال احترام و با رعايت قوانين با موديان رفتارکنند تا حقي از کسي ضايع نگردد.
رئيس‌کل سازمان امور مالياتي کشور در ادامه اظهار داشت: ماليات نقش مهمي در تأمين هزينه‌هاي مربوط به امنيت، بهداشت و درمان، آموزش و ديگر هزينه‌هاي اجتماعي دارد و در همين زمينه نظام مالياتي مبالغ قابل توجهي به‌حساب شهرداري‌ها و دهياري‌ها از محل عوارض ارزش‌افزوده واريز کرده است.
وي ادامه داد: همچنين يک درصد از سهم ماليات بر ارزش‌افزوده نيز مطابق قانون به بخش سلامت اختصاص مي‌يابد و اين‌ها در حالي است که مردم حق‌دارند بدانند که مالياتي که پرداخت مي‌کنند در چه محل‌هايي هزينه مي‌شود.

میثم بهلول بندی
میثم بهلول بندی
-بیش از ده سال سابقه کار در ادارات امور مالیاتی کشور -فارغ التحصیل دانشکده وزارت امور اقتصاد و دارایی -نویسنده،مدرس و مشاور مالیاتی

پاسخی بگذارید

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com