آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
هفت راز موفقیت در کار مشاوره مالیاتی - مرجع مشاوران مالیاتی ایران | آموزش مالیات | ارزش افزوده | اظهارنامه مالیاتی | مشاوره مالیاتی | مالیات
هفت راز موفقیت در کار مشاور مالیاتی

هفت راز موفقیت در کار مشاوره مالیاتی

۱-کسب دانش حقوقی، حسابداری و اطلاعات‏ عمومی

موفقیت در هر شغلی موکول  به کسب‏ معلومات و تجربیات هرچه بیشتر و عمیق‏تر در آن‏ شغل است.

 به همین جهت مطالعات حقوقی مستمر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون ارزش‌افزوده و قانون تجارت و احاطه‏ بر قوانین و مقررات جاری (بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، آرای شورای عالی مالیاتی، آرای دیوان عدالت اداری) و تخصص درزمینهٔ مسائل حسابداری (حسابداری مالی و صنعتی و حسابرسی) و داشتن اطلاعات عمومی‏ از رموز اصلی و اولیه موفقیت در مشاوره مالیاتی است. زیرا مشاور مالیاتی در انجام‌وظیفه خود، ازیک‌طرف زیر ذره‏ بین دقیق عیب‏جوئی کارشناس سازمان امور مالیاتی و از طرف دیگر مورد قضاوت مدیر و صاحب کسب‌وکار است.بنابراین اگر مشاور مالیاتی کوچک‌ترین غفلت‏ یا اشتباهی، در نوشتن لوایح یا تنظیم اظهارنامه مالیاتی، معاملات فصلی، لیست حقوق، اظهارنامه ارزش‌افزوده و …‏ مرتکب شود و از قانون و رویه‏ای بی‏خبر مانده‏ باشد، نه‌تنها صاحب کسب‌وکار دچار مشکلات جدی مالیاتی شده و مشمول جریمه‌های مالیاتی می‌شود که به‏ حیثیت حرفه‏ای و شهرت او هم لطمه وارد می‏آید.

۲-حسن شهرت

حسن شهرت در مشاغل آزاد و بخصوص در مشاوره مالیاتی و طبابت، از شرایط و رموز مهم موفقیت است. راه به دست آوردن حسن شهرت در مشاوره مالیاتی، حسن‏ سلوک با صاحب کسب‌وکار و کارمندان سازمان امور مالیاتی و همکاران و دیگران می‌باشد. نوشتن کتاب و مقاله و تدریس و شرکت در دادرسی‌های مالیاتی مهم و خبرساز که جریان آن‏ها در رسانه‏ها منعکس می‏شوند، از رموز مشروع و بسیار مؤثر و مفید کسب حسن شهرت است.

۳-ثروت

ثروت و استطاعت مالی به‌منظور تأمین رفاه‏ خانوادگی و آرامش فکری و آسایش ایام پیری و ازکارافتادگی، یکی از راه‏ها و رموز موفقیت در هر شغلی ازجمله مشاور مالیاتی است. به‌شرط آنکه‏ این ثروت از راه مشروع به‌دست‌آمده باشد و مشاور مالیاتی را از انجام شرافتمندانه وظایف حرفه‏ای خود بازندارد.

۴-فصاحت و بلاغت

رمز دیگر موفقیت در وکالت و مشاوره مالیاتی، فصاحت است و بلاغت، به‌خصوص در دادرسی‌های مالیاتی؛ بنابراین هر مشاور مالیاتی ‏ بایستی اضافه بر کسب معلومات حقوقی، حسابداری و اطلاعات‏ عمومی، امکان آن را داشته باشد که مطالب و مدافعاتش را با فصاحت و بلاغت در دادرسی مالیاتی‏ مطرح سازد.
هرچند فصاحت و بلاغت تا حد زیادی به تن و آهنگ صدا بستگی دارد که از موهبت‏های الهی است‏ اما مشاور مالیاتی می‏تواند با تمرین و تعلیم و حتی تقلید این دو هنر را بیاموزد.(مثل تمرینات صداسازی و فن بیان و صحبت در مقابل آیینه)

۵-آشنایی با رایانه و فنّاوری

یکی از رموز موفقیت در مشاوره مالیاتی، آشنایی با نرم‌افزارهای آفیس و کار با اینترنت است؛ بنابراین در دنیای آینده مشاور مالیاتی، مشاوری موفق‏تر خواهند بود که با زبان کامپیوتر و اینترنت‏ آشنایی بیشتری داشته‏ باشند.

۶-نقش لباس و ظاهر مشاور مالیاتی در موفقیت

وضع ظاهری و لباس در کلیه مشاغل و ازجمله‏ روحانیت و وکالت و نیروهای انتظامی و طبابت نقش غیرقابل‌انکاری دارد و همچنان که یک‏ شخصیت و خطیب و واعظ روحانی بدون لباس‏ مخصوص روحانیت احترام و نفوذ کلام لازم را ندارد، مشاور مالیاتی و قاضی و طبیب و مأمور انتظامی‏ هم بدون لباس مخصوص حرفه‏ای خود کمتر می‌توانند از جلب احترام و اثربخشی اجرای وظایفشان‏ برخوردار گردند.

۷-محل و نوع مبل و اثاثیه و تزئینات‏ دفتر مشاور مالیاتی


تأثیر این امور در موفقیت دارندگان مشاغل آزاد ازجمله مشاور مالیاتی به‌قدری واضح است که نیازی به‏ توضیح ندارد.   

 

ما در مرجع مشاوران مالیاتی ایران تمام سعی و تلاش خود را انجام دادیم تا بتوانیم با آموزش مسائل کاربردی مالیاتی برای مدیران و صاحبان کسب‌وکارها، مدیران مالی و حسابداران قدمی هرچند کوچک جهت رشد و توسعه مشاور مالیاتی برداریم؛ و با طراحی دوره جدید جامع نخبگان مالیاتی ۱۳۹۹ سعی نمودیم به‌تمامی نیازهای این عزیزان به بهترین شکل پاسخ دهیم.

 

 

 

شما هم میتوانید به جمع خانواده بزرگ مرجع مشاوران مالیاتی ایران بپیوندید.

برای ورود یا عضویت سریع  روی لینک زیر کلیک کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام

× سوالی داری؟چت با واتساپ