آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای، خواستار هوشیاری مودیان مالیاتی در مقابل شگردهای متقلبانه و مجرمانه کلاهبرداران شد. - مرجع مشاوران مالیاتی ایران

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای، خواستار هوشیاری مودیان مالیاتی در مقابل شگردهای متقلبانه و مجرمانه کلاهبرداران شد.

حذف کامل معافیت مالیاتی از صادرات مواد خام معدنی
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
پس از تصویب اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۹۴ خوش‏بینی‏‌ها نسبت به کارآمدتر شدن نظام مالیاتی در ایران افزایش یافته است.
۱۰ مهر ۱۳۹۶

در این اطلاعیه آمده است: طبق گزارش های واصله به این سازمان، علیرغم تلاش های پیشگیرانه حراست سازمان امورمالیاتی کشور به منظور جلوگیری از اقدامات مجرمانه افراد سودجو که در پاره ای موارد اقدام به کلاهبرداری از طرق مختلف می نمایند، متاسفانه باز شاهد سوء استفاده برخی افراد سودجو و فرصت طلب در پوشش مأمور مالیاتی یا نماینده هیأت حل اختلاف و عنوان های مشابه بوده ایم. این افراد سودجو ضمن اظهار و ادعای نیاز مالی برای تامین هزینه‌های درمان همسر و فرزند و ارائه شماره کارت یا حساب بانکی، مبالغی را از مؤدیان دریافت داشته اندکه لازم است مودیان محترم مالیاتی در مقابل این افراد هوشیاری لازم را داشته باشند.

در ادامه این اطلاعیه، با بیان اینکه در مواردی مشاهده شده که در تازه ترین شگرد، این متقلبین و سودجویان به عنوان مشاور، واسطه حل و فصل اختلافات مالیاتی و … با سوء استفاده از عدم آگاهی مؤدیان و مراجعان محترم سازمان امور مالیاتی با ادعای تسهیل در انجام امور مالیاتی، اخذ تخفیف های گوناگون و بخشودگی جرایم مالیاتی، امکان تعدیل مالیات متعلقه، دخل و تصرف در آرای هیات حل اختلاف و سایر موضوعات، اقدام به جلب اعتماد ایشان نموده، و با ارایه شماره کارت بانکی مبالغی را از مؤدیان اخاذی کرده اند، تاکید شده: مطابق قوانین و مقررات، تمامی موارد مشمول تخفیف در پرداخت مالیات و محدوده بخشودگی جرایم مالیاتی فقط در چارچوب مقررات قانونی قابل تعیین بوده و هر گونه پرداخت مالیات نیز منحصراً باید از طریق واریز به حساب‌های مشخص و اعلام شده سازمان نزد خزانه داری کل کشور، صورت پذیرد.

سازمان امور مالیاتی کشور در پایان اعلام داشته است: این سازمان ضمن تاکید بر حفظ هوشیاری مودیان محترم مالیاتی در مقابل اینگونه افراد سودجو تقاضا می نماید در صورت مواجهه با چنین افرادی، از در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب بانکی و یا اطلاعات پرونده مالیاتی خود و یا پرداخت وجه و ارایه خدمات به آنان اجتناب نموده و مراتب را در اسرع وقت به اداره امور مالیاتی مربوطه و یا دفتر مرکزی حراست به شماره تماس۳۹۹۰۳۷۵۲ و یا دفاتر حراست مستقر در ادارات واحدهای مختلف مالیاتی در سراسر کشورگزارش نمایند.

میثم بهلول
میثم بهلول
-بیش از ده سال سابقه کار در ادارات امور مالیاتی کشور -مدیر و موسس مرجع مشاوران مالیاتی ایران -کارشناس ارشد مالیاتی -فارغ التحصیل دانشکده وزارت امور اقتصاد و دارایی -مشاور مالی و مالیاتی -مدرس دانشگاه

دیدگاه ها بسته شده است

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

شما هم میتوانید نماینده مرجع مشاوران مالیاتی ایران باشید.شماره تماس راهنمایی و مشاوره 09900994330 رد کردن